Halo Mazury

Poniżej przedstawiono zestaw najczęściej zadawanych pytań przez rodziców dzieci wypoczywających w naszym Ośrodku w ramach Zielonej Szkoły. Zapraszamy do lektury.

1. Co dziecko powinno zabrać na wyjazd?
A. Ubrania:
– Koszulki, t- shirt z długim i krótkim rękawem
– Krótkie spodenki
– Długie spodnie
– Dresy
– Bluzy (najlepiej na suwak)
– Bielizna na każdy dzień
– Piżama
Kurtka przeciwdeszczowa lub deszczak (część atrakcji jest realizowana w pomieszczeniu lub pod zadaszeniem a część odbywa się tylko na powietrzu, np. quady, dlatego warto być przygotowanym na ewentualną niepogodę)

B. Obuwie:
– Kryte obuwie sportowe z twardą podeszwą- niezbędna do prowadzenie bezpiecznych zajęć
– Kalosze
– Klapki
– Kapcie

C. Przybory osobiste:
– Ręcznik kąpielowy 2 szt
– Mydło w płynie lub żel pod prysznic
– Szampon do włosów
– Szczoteczka do zębów
– Pasta do zębów
– Grzebień/ szczotka do włosów

 

2. Jak wygląda żywienie podczas pobytu?
Uczestnicy mają zapewnione w ramach pobytu trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolację wraz z napojami (herbata, kompot) do posiłków. W dniu przyjazdu do Ośrodka grupa ma zapewniony obiad i kolację, natomiast w dniu wyjazdu śniadanie. Posiłki podawane są w formie bufetu.

 

3. Czy dzieci o specjalnych wymaganiach żywieniowych mają zagwarantowane żywienie zgodne z zaleceniami medycznymi?
W przypadku konieczności zapewnienia specjalnej diety, należy minimum tydzień przed przyjazdem dzieci do Ośrodka przesłać maila z informacją w tym zakresie. Do osoby rezerwującej pobyt wysyłana jest specjalna karta, w której należy umieścić informacje o wymaganiach żywieniowych uczestników. Gwarantujemy zapewnienie diety bezmlecznej, bezglutenowej, wegetariańskiej i wegańskiej. Jeśli uczestnik wymaga diety innej niż wyżej wymienione, prosimy, aby rodzic na etapie rezerwacji przesłał maila z dokładną informacją na temat wymagań żywieniowych dziecka (na adres rezerwacje@halomazury.pl). Decyzja, czy jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczne, zróżnicowane i dostosowane do konkretnych zaleceń żywienie, w każdym przypadku jest podejmowana indywidualnie.

 

4. Ilu osobowe są pokoje w budynkach mieszkalnych i jaki jest ich wyposażenie?
Dzieci zakwaterowane mogą być w budynkach hotelowych A, B, C lub E, w których znajdują się  pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami. W budynku C znajdują się pokoje typu studio, tzn. pokój trzyosobowy oraz pokój czteroosobowy mają wspólny korytarz oraz łazienkę.

W każdym pokoju znajdują się łóżka, stolik, telewizor, krzesełka, nad łóżkami szafki z lampkami, szafa. Łazienka z prysznicem, umywalką, toaletą. Pokoje w budynkach A, B i C posiadają balkony.

 

5. Jak wygląda plan dnia pobytu na Zielonej Szkole?
07.00 – pobudka, toaleta poranna
08.00 lub 09.00 – śniadanie
09.00-12.00 lub 10.00-13.00 – zajęcia programowe
13.00 lub 14.00 – obiad
14.00-17.00 lub 15.00 -18.00 – zajęcia programowe
18.00 lub 19.00 – kolacja
20.00 – zajęcia wieczorne, np. dyskoteka dla wszystkich gości, czas z wychowawcą, ognisko (dodatkowo płatne)
21.00  -przygotowanie do snu, wieczorna toaleta
22.00 – cisza nocna

 

6. Czy na terenie Ośrodka jest sklep/kawiarenka? Jaki jest tam asortyment?
Tak, w Ośrodku znajduje się sklepik. W swoim asortymencie oferuje m.in. słodycze, napoje, lody, zabawki, pamiątki, pocztówki, owoce, popcorn, pizzę, hot-dogi. Sklepik czynny jest w godzinach 8.00-22.00.

 

7. Czy uczestnicy pobytu mają zapewnioną opiekę lekarską/pielęgniarską?
Na terenie Ośrodka nie ma stałego punktu opieki medycznej. Ośrodek nie zobowiązuje się do świadczenia usług w tym zakresie. Nasi goście mogą korzystać z opieki lekarskiej poprzez bezpośrednie wizyty w Przychodni Zdrowia znajdującej się ok. 1 km od Ośrodka. W nagłych przypadkach można skorzystać z dyżuru w szpitalu znajdującym się w Działdowie.

 

8. W jaki sposób zagwarantowane jest bezpieczeństwo uczestników pobytu podczas wypoczynku?
Podczas organizacji wypoczynku w ramach Zielonej Szkoły konsekwentnie przestrzegamy kilku zasad: nie łączymy wypoczynku dzieci z indywidualnym, prywatnym wypoczynkiem osób dorosłych.  Dlatego nawet rodzice uczestników nie mogą przenocować w naszym Ośrodku. Dodatkowo, teren Ośrodka jest ogrodzony, oświetlony, strzeżony. Dozór odbywa się przez stróży wewnątrz Ośrodka oraz dodatkowo na zewnątrz przez firmę ochroniarską, która co kilkadziesiąt minut patroluje okolicę w nocy.

Bezpieczeństwo podczas aktywnych zajęć zapewnione jest poprzez obecność animatorów lub instruktorów,  posiadających odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia (potwierdzone pisemnym zaświadczeniem). Gdy instruktor przeprowadza zajęcia, wychowawca/opiekun zajmuje się dziećmi oczekującymi na swoją kolej. Do realizacji programu używamy najwyższej jakości sprzętu sportowo – rekreacyjnego. Wszystkie boiska, ich nawierzchnie i wyposażenie posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa spełniające najwyższe normy UE. Wszystkie urządzenia techniczne przed sezonem przechodzą przeglądy wykonywane przez wyspecjalizowane firmy.

 

9. Czy za coś trzeba dopłacać podczas pobytu?
Nasza oferta nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. W ramach ceny pobytu dzieci otrzymują dostęp do atrakcji przewidzianych w ramach wykupionego pakietu pobytowego. Ponadto mają zagwarantowane całodzienne wyżywienie tj. 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację oraz napoje do posiłków  (herbata, kompot). W dniu przyjazdu pobyt rozpoczyna się obiadem, zaś w dniu wyjazdu kończy śniadaniem. Oferta nie obejmuje zapewnienia transportu oraz ubezpieczenie. Istnieje możliwość dokupienia obiadu w dniu wyjazdu, wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek, suchego prowiantu na drogę powrotną. O chęci wykupienia dodatkowych opcji należy poinformować personel Ośrodka najpóźniej w dniu przyjazdu.

 

10. Czy za pobyt dziecka na Zielonej Szkole można otrzymać fakturę?
Tak, istnieje możliwość otrzymania indywidualnej faktury za pobyt dziecka na Zielonej Szkole. Aby otrzymać fakturę, należy podać organizatorowi wyjazdu  (osobie składające rezerwację )  dane potrzebne do wystawienia faktury, tj. imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko rodzica, adres zamieszkania rodzica.

 

11. Co się dzieje z rzeczami pozostawionymi w Ośrodku przez uczestników Zielonej Szkoły?
Gdy zauważą Państwo braki w garderobie dziecka, prosimy o kontakt mailowy z działem sprzedaży (pod adresem rezerwacje@halomazury.pl). W mailu należy dokładnie opisać daną rzecz, dobrze byłoby załączyć zdjęcie zaginionej rzeczy. Istotne będzie również podanie terminu, w którym dziecko przebywało na Zielonej Szkole oraz adresu na jaki ma zostać wysłany odnaleziony przedmiot. W oparciu o podane informacje zostanie przeszukany magazyn rzeczy znalezionych. Odnalezione rzeczy zostaną odesłane na wskazany adres za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką płatną na koszt adresata. W sytuacji nieodnalezienia danej rzeczy, dostaną Państwo mailową informację zwrotną.

 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji