Halo Mazury Halo Mazury

HALO MAZURY –  MIEJSCE, KTÓRE POWSTAŁO Z MYŚLĄ O DZIECIACH, RODZICACH I NAUCZYCIELACH

Zapraszamy do aktywnej nauki w ośrodku dedykowanym wyłącznie dzieciom, usytuowanym w przepięknej, mazurskiej scenerii.  Już od 15 lat specjalizujemy się w organizacji aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach stworzyliśmy miejsce, w którym każde z nich czuje się dobrze i może rozwijać swoje pasje. Sami jesteśmy rodzicami, dlatego doskonale rozumiemy potrzeby zarówno dzieci, rodziców i nauczycieli organizujących samodzielne wyjazdy.

Do wypoczynku najmłodszych podchodzimy kompleksowo. Nasze motto to „Aktywnie, Kreatywnie, Bezpiecznie”, które codziennie wcielamy w życie. Dbamy o to, aby rodzice mieli pewność, że wysyłają dzieci w maksymalnie bezpieczne miejsce, a nauczyciele mają profesjonalne wsparcie podczas opieki nad uczniami. Pobyt u nas to fascynująca droga do edukacji ukryta w zielonym otoczeniu. Współpracujemy ze szkołami od wielu lat, dlatego doskonale orientujemy się w ich oczekiwaniach. Wiemy, jak zaplanować udany wyjazd, zintegrowany z pedagogicznymi walorami. Rozumiemy, że każda klasa ma trochę inne potrzeby i oczekiwania, dlaczego przygotowaliśmy różne pakiety tematyczne do wyboru. Nauczyciele mogą zorganizować u nas również własne autorskie programy, korzystając z dostępnej infrastruktury i atrakcji.

 

Zielone Szkoły 2020

 

 

ZIELONE SZKOŁY – AKTYWNE LEKCJE DLA CAŁEJ KLASY   

Dlaczego warto wyjechać na zieloną szkołę?

Zielone Szkoły to przede wszystkim możliwość, aby przenieść życie klasy z czterech ścian w mazurską scenografię i przeprowadzić nietypowe lekcje, które na długo pozostaną w pamięci.  Aktywność i ruch sprawiają, że młodzi ludzie szybciej zapamiętują nowe wiadomości. Wspólne zajęcia i wyprawy to też skuteczny sposób, żeby teoretyczne zagadnienia przekłuć w praktykę. Wyprawa do lasu, czy spacer wokół jeziora pozwolą dzieciom łatwiej przyswoić tematy z geografii, czy przyrody, a przede wszystkim zobaczyć na własne oczy to, o czym dotychczas czytały w książkach.

Dla dzieci kilkudniowa zielona szkoła to doskonały sposób na naukę samodzielności. Dla wielu z nich pierwszy wyjazd dostarcza mnóstwo pozytywnych emocji i doświadczeń na drodze ku dorosłości. Na dzieci czekają nowe sytuacje, takie jak: samodzielne pakowanie, nocleg poza domem, wybór posiłków, dbanie o siebie oraz przebywanie w grupie rówieśniczej przez całą dobę. Podczas zajęć nasi młodzi Goście ćwiczą współpracę z kolegami, uczą się tolerancji i samodzielności, podejmują kolejne wyzwania, wzajemnie się motywują w dążeniu do celu. Wszystko odbywa się w formie zabawy, dzięki czemu dzieci w naturalny sposób wcielają w życie nowe umiejętności.

Dla nauczycieli to możliwość poznania dzieci w nowym otoczeniu, możliwość odkrywania ich potrzeb poprzez kilkudniową relację. Wyjazd jest doskonałą okazją do nauczenia podopiecznych ważnych funkcji społecznych, takich jak budowanie więzi z kolegami, rozwijanie zainteresowań, uczenie tolerancji, umiejętność zachowań w miejscach publicznych. Zielone Szkoły to rozwiązanie, które zasługuje na najlepszą ocenę!

Dla rodziców, to bardzo często pierwsza rozłąka z dzieckiem, a także możliwość sprawdzenia dojrzałości dziecka oraz swojej gotowości na dłuższe, samodzielne wyjazdy pociechy.

 

 

ZIELONE SZKOŁY – NATURALNE UZUPEŁNIENIE PODSTAWY PROGRAMOWEJ

Zielone Szkoły spełniają ważne cele edukacyjne.Dają uczniom możliwość pogłębienia swojej wiedzy w wielu aspektach. Dlatego to wartościowe lekcje w otoczeniu natury, które skutecznie uzupełniają materiał przerabiany podczas lekcji. Wyjazd na Mazury pozwala dzieciom lepiej poznać region warmińsko-mazurski: jego faunę, florę oraz geograficzne uwarunkowania. Podczas zajęć uczestnicy odkrywają walory przyrodnicze Welskiego Parku Krajobrazowego, którego bogactwem są, m.in. jeziora polodowcowe i piaszczyste równiny sandrowe. Podczas wycieczek mają okazję zobaczyć rzadkie okazy roślin i zwierząt.

Zadaniem pobytów jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i zachęcanie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu. To dobra metoda, aby zmotywować je do ćwiczeń i pokazać, że to forma zabawy, w której ważne jest przede wszystkim zaangażowanie, a nie rywalizacja. Pobyt pozwala dzieciom spróbować sił w nowych, różnorodnych dyscyplinach sportowych, a tym samym podkreśla rolę aktywności fizycznej. Jest przygotowany również tak, aby uczyć pracy zespołowejoraz integrować uczniów. Uświadamia im, że wspólny wysiłek pozwala tworzyć najciekawsze projekty. Tym samym zwiększa kompetencje uczestników z zakresu życia społecznego.

Wyjazd na Mazury pozwala uzupełniać i rozbudowywać w ciekawy sposób tematy określone w podstawach realizowanych przez klasy na różnych etapach kształcenia. Zielone Szkoły to edukacja, która procentuje!

 

 

 

ZIELONE SZKOŁY – AKTYWNA NAUKA I ZABAWA NA TERENIE PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Welski Park Krajobrazowy położony jest w południowo- zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego. Obejmuje obszar 20.444 ha. Na jego terenie znajdują się 4 rezerwaty przyrody, 13 jezior. Charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością środowiska przyrodniczego.

 Lokalizacja ośrodka Halo Mazury na terenie Parku Krajobrazowego zapewnia naszym Gościom 100% kontaktu z przyrodą. Zobowiązuje nas także do szczególnej troski o środowisko i bezpośrednie otoczenie ośrodka. Nasze programy pobytu realizujemy z poszanowaniem natury. Korzystamy z walorów przyrodniczych otoczenia, jednocześnie nie ingerując w środowisko. Spacerujemy tylko wytyczonymi szlakami, bawimy się w wyznaczonych miejscach. Konsultujemy nasze programy z przedstawicielami Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa.

Od początku funkcjonowania nasz obiekt spełnia najwyższe normy ekologiczne: ogrzewanie pokoi, podgrzewanie wody w łazienkach jest elektryczne, od kilkunastu lat używamy energooszczędnych źródeł światła i pozostałych urządzeń elektrycznych.

 

Przygotowaliśmy 6 programów w ramach aktywnej Zielonej Szkoły na Mazurach:

Aktywny Uczeń
Aktywny Junior
Aktywny Biwak
Aktywny Dzień
Aktywny Wrzesień
Integracyjny Wrzesień

Zapraszamy do kontaktu!