Halo Mazury

HALO MAZURY -  MIEJSCE STWORZONE Z MYŚLĄ O DZIECIACH

Zielone Szkoły 2024

Zapraszamy do aktywnej nauki w ośrodku dedykowanym wyłącznie dzieciom, usytuowanym w przepięknej, mazurskiej scenerii.  Specjalizujemy się w organizacji aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach stworzyliśmy miejsce, w którym każde z nich czuje się dobrze i może rozwijać swoje pasje. Sami jesteśmy rodzicami, dlatego doskonale rozumiemy potrzeby zarówno dzieci, rodziców i nauczycieli organizujących samodzielne wyjazdy.

Do wypoczynku najmłodszych podchodzimy kompleksowo. Nasze motto to „Aktywnie, Kreatywnie, Bezpiecznie”, które codziennie wcielamy w życie. Dbamy o to, aby rodzice mieli pewność, że wysyłają dzieci w maksymalnie bezpieczne miejsce, a nauczyciele mają profesjonalne wsparcie podczas opieki nad uczniami. Pobyt u nas to fascynująca droga do edukacji ukryta w zielonym otoczeniu. Współpracujemy ze szkołami od wielu lat, dlatego doskonale orientujemy się w ich oczekiwaniach. Wiemy, jak zaplanować udany wyjazd, zintegrowany z pedagogicznymi walorami. Rozumiemy, że każda klasa ma trochę inne potrzeby i oczekiwania, dlatego przygotowaliśmy różne pakiety tematyczne do wyboru. Nauczyciele mogą zorganizować u nas również własne autorskie programy, korzystając z dostępnej infrastruktury i atrakcji.


ZIELONE SZKOŁY – AKTYWNE LEKCJE DLA CAŁEJ KLASY

Dlaczego warto wyjechać na zieloną szkołę?

Zielone Szkoły to przede wszystkim możliwość, aby przenieść życie klasy z czterech ścian w mazurską scenografię i przeprowadzić nietypowe lekcje, które na długo pozostaną w pamięci.  Aktywność i ruch sprawiają, że młodzi ludzie szybciej zapamiętują nowe wiadomości. Wspólne zajęcia i wyprawy to też skuteczny sposób, żeby teoretyczne zagadnienia przekłuć w praktykę. Wyprawa do lasu, czy spacer wokół jeziora pozwolą dzieciom łatwiej przyswoić tematy z geografii, czy przyrody, a przede wszystkim zobaczyć na własne oczy to, o czym dotychczas czytały w książkach.

Dla dzieci kilkudniowa zielona szkoła to doskonały sposób na naukę samodzielności. Dla wielu z nich pierwszy wyjazd dostarcza mnóstwo pozytywnych emocji i doświadczeń na drodze ku dorosłości. Na dzieci czekają nowe sytuacje, takie jak: samodzielne pakowanie, nocleg poza domem, wybór posiłków, dbanie o siebie oraz przebywanie w grupie rówieśniczej przez całą dobę. Podczas zajęć nasi młodzi Goście ćwiczą współpracę z kolegami, uczą się tolerancji i samodzielności, podejmują kolejne wyzwania, wzajemnie się motywują w dążeniu do celu. Wszystko odbywa się w formie zabawy, dzięki czemu dzieci w naturalny sposób wcielają w życie nowe umiejętności.

Dla nauczycieli to możliwość poznania dzieci w nowym otoczeniu, możliwość odkrywania ich potrzeb poprzez kilkudniową relację. Wyjazd jest doskonałą okazją do nauczenia podopiecznych ważnych funkcji społecznych, takich jak budowanie więzi z kolegami, rozwijanie zainteresowań, uczenie tolerancji, umiejętność zachowań w miejscach publicznych. Zielone Szkoły to rozwiązanie, które zasługuje na najlepszą ocenę!

Dla rodziców, to bardzo często pierwsza rozłąka z dzieckiem, a także możliwość sprawdzenia dojrzałości dziecka oraz swojej gotowości na dłuższe, samodzielne wyjazdy pociechy.

ZIELONE SZKOŁY – NATURALNE UZUPEŁNIENIE PODSTAWY PROGRAMOWEJ

Zielone Szkoły spełniają ważne cele edukacyjne. Dają uczniom możliwość pogłębienia swojej wiedzy w wielu aspektach. Dlatego to wartościowe lekcje w otoczeniu natury, które skutecznie uzupełniają materiał przerabiany podczas lekcji. Wyjazd na Mazury pozwala dzieciom lepiej poznać region warmińsko-mazurski: jego faunę, florę oraz geograficzne uwarunkowania. Podczas zajęć uczestnicy odkrywają walory przyrodnicze Welskiego Parku Krajobrazowego, którego bogactwem są, m.in. jeziora polodowcowe i piaszczyste równiny sandrowe. Podczas wycieczek mają okazję zobaczyć rzadkie okazy roślin i zwierząt.

Zadaniem pobytów jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i zachęcanie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu. To dobra metoda, aby zmotywować je do ćwiczeń i pokazać, że to forma zabawy, w której ważne jest przede wszystkim zaangażowanie, a nie rywalizacja. Pobyt pozwala dzieciom spróbować sił w nowych, różnorodnych dyscyplinach sportowych, a tym samym podkreśla rolę aktywności fizycznej. Jest przygotowany również tak, aby uczyć pracy zespołowej oraz integrować uczniów. Uświadamia im, że wspólny wysiłek pozwala tworzyć najciekawsze projekty. Tym samym zwiększa kompetencje uczestników z zakresu życia społecznego.

Wyjazd na Mazury pozwala uzupełniać i rozbudowywać w ciekawy sposób tematy określone w podstawach realizowanych przez klasy na różnych etapach kształcenia. Zielone Szkoły to edukacja, która procentuje!


ZIELONE SZKOŁY – AKTYWNA NAUKA I ZABAWA NA TERENIE PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Welski Park Krajobrazowy położony jest w południowo- zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego. Obejmuje obszar 20.444 ha. Na jego terenie znajdują się 4 rezerwaty przyrody, 13 jezior. Charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością środowiska przyrodniczego.

 Lokalizacja ośrodka Halo Mazury w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego zapewnia naszym Gościom 100% kontaktu z przyrodą. Zobowiązuje nas także do szczególnej troski o środowisko i bezpośrednie otoczenie ośrodka. Nasze programy pobytu realizujemy z poszanowaniem natury. Korzystamy z walorów przyrodniczych otoczenia, jednocześnie nie ingerując w środowisko. Spacerujemy tylko wytyczonymi szlakami, bawimy się w wyznaczonych miejscach.

Od początku funkcjonowania nasz obiekt spełnia najwyższe normy ekologiczne: ogrzewanie pokoi, podgrzewanie wody w łazienkach jest elektryczne, od kilkunastu lat używamy energooszczędnych źródeł światła i pozostałych urządzeń elektrycznych.

 

Przygotowaliśmy 4 programy w ramach aktywnej Zielonej Szkoły na Mazurach:

Aktywny Uczeń
Aktywny Junior
Aktywny Biwak
Aktywny Dzień

Zapraszamy do kontaktu!

Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji